0 Kč

ARRI Mini Matte Box MMB-2 - základní modul

ARRI Mini Matte Box MMB-2 - základní modul

The Mini Matte Box MMB-2 Basic Module from ARRI forms the basis of a compact matte box system suitable for lightweight use.

Více o produktu

20 190  16 685,95  bez DPH

K dispozici na objednávku do 14 dnů

Máte dotazy? Neváhejte se na nás obrátit.
+420 721 156 350

Detailní popis produktu

The Basic Module incorporates a 114mm, fully rotatable clamp-on back. It can also be mounted via 15mm LWS support rods with a separately available console.

The MMB-2 Basic Module supports one 4 x 4"/4.5" round filter frame and one 4 x 4.56"/4 x 4" filter frame (filter frames available separately). This module features an integrated sunshade, top flag support, and compatibility with a wide range of accessories.

Note:

Filter frames are not included.

Features

  • 114mm clamp-on back is fully rotatable
  • Holds up to two filters
  • Supports one 4 x 4"/4.5" round frame and one 4 x 5.65"/4 x 4" frame
  • Mounts onto 15mm LWS rods via separately available console
  • Compatible with a wide range of accessories
  • Top flag support
  • Integrated sunshade

Additional information

Značka

O značce (plugin BRANDS)

ARRI
ARRI

Společnost ARRI byla založena v roce 1917 v Mnichově a je největším výrobcem profesionálního filmového vybavení na světě. Firma se zabývá každým aspektem filmového průmyslu, jako je inženýrství, design, výroba, zařízení pro pronájmy, řešení studiového osvětlení, výroba a distribuce filmů, postprodukce, laboratorní služby a vizuální efekty. Akademie filmového umění a věd udělila ARRI již devatenáct ocenění za technický vývoj.

O značce

Společnost ARRI byla založena v roce 1917 v Mnichově a je největším výrobcem profesionálního filmového vybavení na světě. Firma se zabývá každým aspektem filmového průmyslu, jako je inženýrství, design, výroba, zařízení pro pronájmy, řešení studiového osvětlení, výroba a distribuce filmů, postprodukce, laboratorní služby a vizuální efekty. Akademie filmového umění a věd udělila ARRI již devatenáct ocenění za technický vývoj. www.arri.com

Doporučené produkty

Copyright © 2022 FILMTAPE. Všechna práva vyhrazena.
usercartcrossmenucross-circle
My cart
Your cart is empty.

Looks like you haven't made a choice yet.