ARRI motor CLM-3

Motor ARRI CLM-3 je navržen pro dálkové ovládání ostření, clony nebo zoomu objektivu.

Více o produktu

100 690  83 214,88  bez DPH

K dispozici na objednávku do 14 dnů

Máte dotazy? Neváhejte se na nás obrátit.
+420 721 156 350

Detailní popis produktu

The workhorse CLM-3 motor features fast, strong control, even for heavy lenses operating in very low temperatures. This basic motor component requires a separately available gear, cable, and bracket to suit the ARRI or third-party camera of your choice. The CLM-3 motor can be used with ARRI's UMC-4 Universal Motor Controller and SMC-1 Single Motor Controller.

For optimal flexibility, a gear can be attached to either side of the CLM-3 Motor, expanding position choice to either side of the lens, and either over or under the lens barrel depending on your camera configuration.

Features

Solidly-built motor provides fast, strong control, even for stiff lenses in very low temperatures
For all ARRI and third-party cameras
For flexible positioning, a gear attaches to either side of motor (gear not included)
Compatible with ARRI UMC-4 and SMC-1 motor controllers
Multiple mounting options available separately

Další informace

Určeno pro

ARRI UMC-4, ARRI SMC-1

O značce (plugin BRANDS)

ARRI
ARRI

Společnost ARRI byla založena v roce 1917 v Mnichově a je největším výrobcem profesionálního filmového vybavení na světě. Firma se zabývá každým aspektem filmového průmyslu, jako je inženýrství, design, výroba, zařízení pro pronájmy, řešení studiového osvětlení, výroba a distribuce filmů, postprodukce, laboratorní služby a vizuální efekty. Akademie filmového umění a věd udělila ARRI již devatenáct ocenění za technický vývoj.

O značce

Společnost ARRI byla založena v roce 1917 v Mnichově a je největším výrobcem profesionálního filmového vybavení na světě. Firma se zabývá každým aspektem filmového průmyslu, jako je inženýrství, design, výroba, zařízení pro pronájmy, řešení studiového osvětlení, výroba a distribuce filmů, postprodukce, laboratorní služby a vizuální efekty. Akademie filmového umění a věd udělila ARRI již devatenáct ocenění za technický vývoj. www.arri.com

Doporučené produkty

usercartcrossmenucross-circle
My cart
Your cart is empty.

Looks like you haven't made a choice yet.