ARRI motor CLM-4

Motor ARRI's CLM-4 je navržen pro dálkové ovládání ostření, clony nebo zoomu objektivu.

Více o produktu

68 490  56 603,31  bez DPH

K dispozici na objednávku do 14 dnů

Máte dotazy? Neváhejte se na nás obrátit.
+420 721 156 350

Detailní popis produktu

The high-end, solidly-built CLM-4 motor features smooth, quiet control for standard lenses. This basic motor component of ARRI's modular ECS (electronic control system) can be fleshed out with separately available gears, cables, and brackets compatible with the ARRI or third-party camera of your choice. The CLM-4 motor can be used with ARRI's UMC-4 Universal Motor Controller and SMC-1 Single Motor Controller.

For optimal flexibility, a gear can be attached to either side of the CLM-4 Motor, expanding position choice to either side of the lens, and either over or under the lens barrel depending on your camera configuration.

Features

Solidly-built lens control motor provides smooth, quiet operation
For all ARRI and third-party cameras
For flexibility in positioning, a gear attaches to either side of motor (gear not included)
Compatible with ARRI UMC-4 and SMC-1 motor controllers
Multiple mounting options available separately

Další informace

Určeno pro

ARRI UMC-4, ARRI SMC-1

O značce (plugin BRANDS)

ARRI
ARRI

Společnost ARRI byla založena v roce 1917 v Mnichově a je největším výrobcem profesionálního filmového vybavení na světě. Firma se zabývá každým aspektem filmového průmyslu, jako je inženýrství, design, výroba, zařízení pro pronájmy, řešení studiového osvětlení, výroba a distribuce filmů, postprodukce, laboratorní služby a vizuální efekty. Akademie filmového umění a věd udělila ARRI již devatenáct ocenění za technický vývoj.

O značce

Společnost ARRI byla založena v roce 1917 v Mnichově a je největším výrobcem profesionálního filmového vybavení na světě. Firma se zabývá každým aspektem filmového průmyslu, jako je inženýrství, design, výroba, zařízení pro pronájmy, řešení studiového osvětlení, výroba a distribuce filmů, postprodukce, laboratorní služby a vizuální efekty. Akademie filmového umění a věd udělila ARRI již devatenáct ocenění za technický vývoj. www.arri.com

Doporučené produkty

Copyright © 2022 FILMTAPE. Všechna práva vyhrazena.
usercartcrossmenucross-circle
My cart
Your cart is empty.

Looks like you haven't made a choice yet.