0 Kč

ARRI rukojeť CTH-1

ARRI rukojeť CTH-1

Expand your options for mounting HD camera accessories like monitors, transmitters, mic holders, French flags, etc., on your ARRI camera rig by using the ARRI CTH-1 Cage Top Handle.

Více o produktu

6 490  5 363,64  bez DPH

K dispozici na objednávku do 14 dnů

Máte dotazy? Neváhejte se na nás obrátit.
+420 721 156 350

Detailní popis produktu

This sturdy carrying handle screws onto any single 3/8"-16 thread on the ARRI Cage System, and features multiple 3/8"-16 and 1/4"-20 threaded holes for attaching accessories. Designed for use with the ARRI Cage System, it will also work with many ARRI accessory-equipped third-party cameras.

Features

Sturdy carrying handle attaches to any single 3/8"-16 thread on the ARRI Cage System to provide accessory mounts
Adds multiple 3/8"-16 threaded mounting points to an ARRI Cage System, or third-party cameras using ARRI support systems

Additional information

Značka

O značce (plugin BRANDS)

ARRI
ARRI

Společnost ARRI byla založena v roce 1917 v Mnichově a je největším výrobcem profesionálního filmového vybavení na světě. Firma se zabývá každým aspektem filmového průmyslu, jako je inženýrství, design, výroba, zařízení pro pronájmy, řešení studiového osvětlení, výroba a distribuce filmů, postprodukce, laboratorní služby a vizuální efekty. Akademie filmového umění a věd udělila ARRI již devatenáct ocenění za technický vývoj.

O značce

Společnost ARRI byla založena v roce 1917 v Mnichově a je největším výrobcem profesionálního filmového vybavení na světě. Firma se zabývá každým aspektem filmového průmyslu, jako je inženýrství, design, výroba, zařízení pro pronájmy, řešení studiového osvětlení, výroba a distribuce filmů, postprodukce, laboratorní služby a vizuální efekty. Akademie filmového umění a věd udělila ARRI již devatenáct ocenění za technický vývoj. www.arri.com

Doporučené produkty

Copyright © 2022 FILMTAPE. Všechna práva vyhrazena.
usercartcrossmenucross-circle
My cart
Your cart is empty.

Looks like you haven't made a choice yet.